Sunucu 1-99 veya 1-120 mi olmalı ? ┃ Should the server be 1-99 or 1-120 ?

jagitc

New member
12 Haz 2021
5
1
3
Denmark
Sayın Metin2 TC Topluluğu,

Konu başlığından'da anlaşılacağı üzere sunucunun en önemli durumunu temsil eden ( level, seviye ) olayını burada istişare/tartışmak için konuyu oluşturdum.

Bildiğiniz üzere Metin2 TC projesi bugüne kadar her zaman 1-99 şeklinde olmuştur. Ve bu tarz oynamaktan hoşlanan oyunculara saygı duyuyorum. Fakat artık bu durumun değişmesi gerektiğinin fikrindeyim.

Peki neden ?
@TC 'nin çalışmaları gerçekten geleceğe ışık tutuyor ve tam anlamıyla oyunun evrilmesini sağlayabilir. Peki bizlere bu kadar yenilik ve gelişim için çaba sarf eden bir yerde neden level ve seviye olarak 1-99'da kalalımki ? Yapılan çalışmalar sayesinde daha önce hiçbir sunucuda görülmemiş sistemler ve gelecekte harika güncellemeler getirilebilir.
Ayrıca oyunun 1-120 tarzında olması durumunda sunucunun ömrünün çok uzun olacağına inanıyorum.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı okumak için sabırsızlanıyorum.

Saygılar sevgiler,
JAGIFARX

English Version

Dear Metin2 TC Community,

As it can be understood from the topic title, I created the topic to consult/discuss the event (level, level) that represents the most important state of the server.

As you know, the Metin2 TC project has always been Lv.1-99 until today. And I respect players who like to play this way. But now I think that this situation should change.

So why ?
@TC 's work really shines a light on the future and can literally evolve the game. So why should we stay at Lv.1-99 in terms of level and in a place that makes such an effort for innovation and development? Thanks to the work done, systems that have never been seen on any server before and great updates can be brought in the future. I also believe that if the game is in the style of Lv.1-120, the life of the server will be very long.

So what do you guys think about this issue? I can't wait to read your comments.

Best regards,
JAGIFARX

• Like
Tepkiler: Batuhan58

TC

Direktör
Yönetici
10 Haz 2021
12
1
17
3
Henüz seviye konusunda herhangi bir değişikliğe ve çalışmaya gitmedim. Fakat kişisel olarak düşüncem seviye limitinin TC'ye özel bir farkla daha sonraları yeterli oyuncular yeterli seviyelere ulaştığında arttırmak. Fakat arttırma 100, 101 gibi olmalı. GF'nin kullandığı method gördüğümüz kadarıyla, 105-120 işe yaramadı ve oyuncu arttırmak yerine oyuncu düşürdü.

Ek olarak TC'nin 10.0 sürümünde oyunculara gerçekten vakit geçirtecek bir çok yeni mekanik olduğu için şu an seviyenin konuşulmasını pek uygun bulmuyorum.. Seviye'den önce TC'ye yeni gelen bir çok altyapı mekaniği ve diğer TC'ye has yeni özellikleri zaten gördüğünüzde seviye'yi konuşmanın pek de gerekli olmadığını göreceksiniz.. :)

Not: Bu arada konunu bir soru olmadığı için Genel Tartışma alanına aldım. İngilizce ayrıntı eklemen de hoş olmuş.

jagitc

New member
12 Haz 2021
5
1
3
Denmark
Henüz seviye konusunda herhangi bir değişikliğe ve çalışmaya gitmedim. Fakat kişisel olarak düşüncem seviye limitinin TC'ye özel bir farkla daha sonraları yeterli oyuncular yeterli seviyelere ulaştığında arttırmak. Fakat arttırma 100, 101 gibi olmalı. GF'nin kullandığı method gördüğümüz kadarıyla, 105-120 işe yaramadı ve oyuncu arttırmak yerine oyuncu düşürdü.

Ek olarak TC'nin 10.0 sürümünde oyunculara gerçekten vakit geçirtecek bir çok yeni mekanik olduğu için şu an seviyenin konuşulmasını pek uygun bulmuyorum.. Seviye'den önce TC'ye yeni gelen bir çok altyapı mekaniği ve diğer TC'ye has yeni özellikleri zaten gördüğünüzde seviye'yi konuşmanın pek de gerekli olmadığını göreceksiniz.. :)

Not: Bu arada konunu bir soru olmadığı için Genel Tartışma alanına aldım. İngilizce ayrıntı eklemen de hoş olmuş.
Yani burada demek istediğiniz şey tam olarak şumu ? TC'nin kendine has mekanikleri sayesinde oyunda seviye kavramına gerek duymadan yeni içerikler/contents eklenebilir ve uygulanabilir olmasımıdır?

TC

Direktör
Yönetici
10 Haz 2021
12
1
17
3
Yani burada demek istediğiniz şey tam olarak şumu ? TC'nin kendine has mekanikleri sayesinde oyunda seviye kavramına gerek duymadan yeni içerikler/contents eklenebilir ve uygulanabilir olmasımıdır?
Evet bir bakima. TC'ye yeni gelen icerikler zaten oyunu dolu dolu hale getirecegine inandigim icin su an seviyeyi konusmanin cok erken oldugunu dusunuyorum.

sulusid

New member
15 Haz 2021
3
0
1
Sayın Metin2 TC Topluluğu,

Konu başlığından'da anlaşılacağı üzere sunucunun en önemli durumunu temsil eden ( level, seviye ) olayını burada istişare/tartışmak için konuyu oluşturdum.

Bildiğiniz üzere Metin2 TC projesi bugüne kadar her zaman 1-99 şeklinde olmuştur. Ve bu tarz oynamaktan hoşlanan oyunculara saygı duyuyorum. Fakat artık bu durumun değişmesi gerektiğinin fikrindeyim.

Peki neden ?
@TC 'nin çalışmaları gerçekten geleceğe ışık tutuyor ve tam anlamıyla oyunun evrilmesini sağlayabilir. Peki bizlere bu kadar yenilik ve gelişim için çaba sarf eden bir yerde neden level ve seviye olarak 1-99'da kalalımki ? Yapılan çalışmalar sayesinde daha önce hiçbir sunucuda görülmemiş sistemler ve gelecekte harika güncellemeler getirilebilir.
Ayrıca oyunun 1-120 tarzında olması durumunda sunucunun ömrünün çok uzun olacağına inanıyorum.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı okumak için sabırsızlanıyorum.

Saygılar sevgiler,
JAGIFARX
Sunucu bence (1-99 99-105 105-120 ) olarak açılması ileriki zamanlarda seviyenin oyunun güncellemeler ile yükseltilebilir.

GHOSTRIDER

New member
12 Haz 2021
3
1
3
1-99 olsun ama kasması baymasın sıkmasın diyorum oyunun kaderi loncalara bağlı olmasın bireysel daha uzun sürebiliyor ama her tc açılışında 2 ay max öömür gördük ilk tcyi saymazsak

GHOSTRIDER

New member
12 Haz 2021
3
1
3
Şöyle bir algı var server acıldı üzerinden 2 gün geçti aa geç kaldık artık başlanamaz algısı bu olmamalı alihan öyle değil mi

TC

Direktör
Yönetici
10 Haz 2021
12
1
17
3
Şöyle bir algı var server acıldı üzerinden 2 gün geçti aa geç kaldık artık başlanamaz algısı bu olmamalı alihan öyle değil mi

Evet zaten yeni TC surumunu tasarlarken en temel amaclarimdan birisi de bunu engellemek. Bir oyuncu oyuna girdigi zaman, "aa bu oyun daha onceden acilmis simdi baslanmaz" demeyi engelleyebilmek.

ningamelih

New member
8 Ağu 2021
7
1
3
Hiç server yönetmedim uzun süre mt2 oynadım fakat tek seferde uzun süre kendine bağlayan bir pvp bulamadım. Oyun içi geliştirmeler önemli tabiki ama sadece farma yönelik tüm sunucular oyuna gir saatlerini harca 1 item geliştir mantığı (şahsen) çok sıkıcı zindanlar 2 dklık hiçbir zevk almıyorsun sadece farm farm farm. En azından 2 dönüşüm olabilir eşyalara abartı özellikler artırmadan tatminkar. Simya, kuşak vs. gibi tr ye sonradan gelen büyük fark yaratan şeyleri eklemekte size kalmış tabiki ekstra zaman ayrılması gereken şeyler. Böyle durumlarda loncalar daha öne geçebiliyor. Bireysel oyuncular çok geride kalıyor. Bireysel oyuncularda mt2 de fazlasıyla var. Bireysel oynanabilirliği daha iyi olabilecek bir mt2 olursa daha fazla oyuncu çekebilir(bu durumda lonca oyuncuları pek etkilemek istemeyiz tabiki.). Tabiki sunucuda sizin tabiki eski mt2 arayan binlerce oyuncu var ki bunlarda size yeter galiba :D takdir sizin. En yakın zamanda açılmasını bekliyoruz. Saygılar....

jagitc

New member
12 Haz 2021
5
1
3
Denmark
  • Genel olarak konuyu oluştururken aklımda şunlar vardı:

1- 1-99 Bir sunucuda max. Sürgün Mağarasına kadar içerikleri görebileceğiz. Ve bu içeriklerden o kadar sıkıldık ki ve bunaldık ki anlatamam.

2- Oyunda göreceğimiz max. haritalar, Zindanlar vs.

3- Oyunda göreceğimiz max. itemler.

4- Max. oynanış ve içerik.

5- Oyundaki ticaretin ömrü.